Blog

Wszystko co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym

Sporą część wydatków domowych generuje ogrzewanie w zimie. Zależnie od tego czy mieszka się w bloku czy w zabudowie jednorodzinnej różne są sposoby na to, aby na ogrzewaniu zaoszczędzić. Dobrze jest przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by ogrzewanie było optymalne. Najbardziej dotkliwe straty ciepła powodowane są przez niezbyt szczelne drzwi i otwory okienne.

Remont łazienki w kilku punktach

Przy planowaniu remontu mieszkania bardzo ważny jest plan działań. W pierwszej kolejności trzeba ustalić zakres koniecznych robót. Na tej podstawie wykonuje się podstawowy kosztorys remontu. Kolejnym krokiem jest wybór ekipy remontowej i ustalenie czasu pracy. Wszystko to wymaga niekiedy cierpliwości godnej mnicha tybetańskiego. 

Wystrój salonu - czym kierować się wybierając meble

Urządzanie pomieszczenia to nie lada wyzwanie. Wymaga ono poświęcenia czasu i sporych środków finansowych. Aranżując pomieszczenie należy zadbać o taki dobór mebli, aby można było z nich korzystać przez długie lata. O czym należy pomyśleć aranżując pokój dzienny?

Dlaczego dobrze jest kupować meble drewniane?

Aranżacja mieszkania jest wyzwaniem które utrudnia spokojny sen właścicielom nowych nieruchomości. Nowoczesne trendy designerskie kładą nacisk na styl minimalistyczny. Najpopularniejszym materiałów z jakich wykonuje się meble jest drewno. Nic więc dziwnego w tym, że większa część pism o wystroju wnętrz promuje właśnie takie projekty.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo we własnym domu

W dzisiejszych czasach większość ludzi decyduje się na zakup niesłychanie drogich domów w środku dużego miasta lub na peryferiach. Nie zdają sobie oni sprawy z kosztów utrzymania takiego domu jak z kwestii sprzątania w środku. Młodzi ludzie mają jeszcze trudniejsze zadanie, ponieważ uzyskanie kredytu otrzymując najniższą krajową jest niemal nieosiągalne.