Blog

Dlaczego dobrze jest kupować meble drewniane?

Aranżacja mieszkania jest wyzwaniem które utrudnia spokojny sen właścicielom nowych nieruchomości. Nowoczesne trendy designerskie kładą nacisk na styl minimalistyczny. Najpopularniejszym materiałów z jakich wykonuje się meble jest drewno. Nic więc dziwnego w tym, że większa część pism o wystroju wnętrz promuje właśnie takie projekty. Zanim podejmie się decyzję o zakupie mebli drewnianych warto dowiedzieć się w jakich wnętrzach sprawdzą się one najlepiej a także czym czyścić powierzchnie drewniane.

Plusy mebli wykonanych z drewna

Pośród plusów mebli wykonanych z drewna można wyliczyć parę bardzo ważnych kwestii. W przeciwieństwie do mebli wyprodukowanych z płyt wiórowych te drewniane cechują się znacznie większą trwałością. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane nawet przez kilkadziesiąt lat. Kolejną zaletą tych mebli jest to, że rewelacyjnie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Mogą być wykorzystane do urządzenia zarówno wnętrza o tradycyjnym charakterze jak i przestrzeni nowoczesnej. Meble drewniane odnajdą się także w każdej kolorystyce pokoju. Rewelacyjnie wpisują się zarówno w jasne i lekkie przestrzenie jak i w te nieco ciemniejsze. Drewniane meble nadają się do pokoju dziennego, gabinetu jak i pokoju dziecięcego. W każdym z tych pomieszczeń będą wyglądały bardzo stylowo podnosząc walory estetyczne przestrzeni użytkowej w jakiej się znajdą.

Jaki rodzaj materiału wykorzystuje się przy produkcji mebli z drewna?

Przy produkcji drewnianych mebli wykorzystywane jest zarówno drzewo liściaste jak i iglaste. Ogromną popularnością cieszą się meble wytworzone z sosny. Drewno sosnowe cechuje się miękkością przez co można produktom nadawać finezyjne kształty. Z kolei drzewo dębowe jest dosyć twarde, dlatego wykorzystuje się je do produkcji szaf oraz stołów. Rozmaite rodzaje drzew mają różną fakturę, przez co każdy mebel jest inny. Najlepiej jest do jednego pokoju wybierać meble wykonane z tego samego rodzaju drewna.

Pielęgnacja mebli wykonanych z drewna

Wielu posiadaczy mebli wykonanych z drewna zadaje sobie pytanie o to ja najefektywniej czyścić drewniane meble. Przede wszystkim należy nie zapominać o tym, że drewno to materiał dosyć delikatny. Podstawowa pielęgnacja może ograniczyć się do ścierania kurzu przy pomocy miękkiej ściereczki. By sprzątanie wykonywane w taki sposób było efektywne należy ściereczkę zwilżyć letnią wodą. Sucha szmata co prawda wytrze kurz jednak będzie się on wciąż unosił w pomieszczeniu. Meble wykonane z drewna można również pielęgnować za pomocą specjalnych środków. Dostępne są one praktycznie w każdym markecie. Z uwagi na to, że zawierają one dużą ilość chemikaliów warto zastanowić się nad naturalnymi sposobami sprzątania mieszkania.

Sposoby na naturalną pielęgnację powierzchni wykonanych z drewna

Wbrew temu co się mówi utrzymywanie porządku przy pomocy naturalnych środków nie wymaga ani więcej czasu ani większych nakładów finansowych. Jak skomponować naturalny płyn do pielęgnacji drewna? Wystarczy pomieszać identyczną octu i wody, a następnie do mikstury dodać parę kropel olejku eterycznego. Jednym z najbardziej polecanych jest olejek z drzewa herbacianego. Ma on właściwości zapobiegające rozwojowi bakterii. W ten sposób można ekologicznie sprzątać mieszkanie. Jedynym problemem może być uciążliwy zapach octu spirytusowego, jednak da się zastąpić go octem z jabłek.