Blog

Wystrój salonu - czym kierować się wybierając meble

Urządzanie pomieszczenia to nie lada wyzwanie. Wymaga ono poświęcenia czasu i sporych środków finansowych. Aranżując pomieszczenie należy zadbać o taki dobór mebli, aby można było z nich korzystać przez długie lata. O czym należy pomyśleć aranżując pokój dzienny?

Samemu czy korzystając z pomocy specjalistów?

Urządzić pokój dzienny można zarówno samemu jak i korzystając z pomocy fachowców. Na terenie każdego dużego miasta bez problemu można znaleźć profesjonalną firmę zajmującą się projektowaniem wystroju wnętrz. Z pewnością samodzielne urządzenie salonu będzie znacznie tańsze. Można przy tym wykorzystywać sugestie dostępne w kolorowych magazynach. Znaleźć w nich można ciekawe inspiracje dotyczące najnowszych trendów designerskich. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, aby podołać takiemu wyzwaniu, to wówczas lepiej skorzystać z rad doświadczonego projektanta wnętrz.

Czym kierować się wybierając meble do salonu?

Aranżując przestrzeń w mieszkaniu zawsze należy mieć na uwadze spójność stylizacyjną pomieszczeń. Dobrze jest stosować kolorystykę w zbliżonych barwach. Wybierając meble trzeba zwrócić uwagę, aby były zrobione z podobnych materiałów. Łączenie metalu z drewnem sprawdzi się wyłącznie w stylizacjach nowoczesnych wnętrz. Meble salonowe powinny być wysokiej jakości. Produkty z najniższej półki cenowej mogą szybko ulec zniszczeniu.

Jakie meble trzeba mieć w salonie?

Rodzaj mebli w salonie uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Jednak można wyróżnić pewne produkty, które powinny znaleźć się w każdym domu. Można do nich zaliczyć między innymi - stolik, kanapa, półka pod telewizor czy wygodny fotel. Praktycznym rozwiązaniem jest również komoda.

W jaki sposób dbać o meble w salonie?

Sposób czyszczenie mebli salonowych powinien być zależny od rodzaju materiału z jakiego je wykonano. Meble drewniane można czyścić przy pomocy delikatnej ściereczki, która nie porysuje powierzchni. Blaty ze szkła również dobrze jest czyścić przy użyciu delikatnych materiałów. Jeżeli chodzi o meble tapicerowane to to można skorzystać z dwóch rozwiązań. Jedno z nich, to czyszczenie kanapy i foteli na własną rękę. Sprawdzony sposób to woda z szarym mydłem. Nie wolno używać płynów wybielających ponieważ mogą one wywołać odbarwienia materiałów. Kolejną opcją wyczyszczenia mebli tapicerowanych jest umówienie specjalistycznej usługi. Profesjonalne czyszczenie jest stosunkowo tanie a daje świetne efekty. Usługę czyszczenia mebli tapicerowanych można zamówić przez Internet. Cena takiego sprzątania zależy od ilości mebli i gatunku materiału.

Pielęgnacja drewna w zgodzie z naturą

Mało kto Ma świadomość tego ile szkodliwych chemikaliów znaleźć można w składzie popularnych specyfików do pielęgnacji powierzchni drewnianych. Substancje te wyjątkowo szkodliwie wpływają na zdrowie zarówno osób dorosłych jak i niemowlaków. Mogą między innymi powodować alergie skórne Tymczasem przy użyciu jedynie ekologicznych składników da się własnoręcznie przygotować preparat do czyszczenia mebli. Jakie składniki należy mieć pod ręką? Otóż potrzebna będzie woda, ocet spirytusowy lub jabłkowy a także olejek eteryczny. Najwłaściwszy będzie olejek herbaciany. Ma on silne działanie przeciwbakteryjne. Aby wyczyścić powierzchnię drewnianą należy popryskać ją przygotowaną miksturą, a następnie przetrzeć suchą bawełnianą szmatką.